אנונימיות ברשת

אנחנו חשופים לגמריככה אנחנו נראים ברשת

אנונימיות היא אחת התכונות הכי חשובות באינטרנט. לרוב אנחנו לא רוצים שכל העולם ידע מי אנחנו ומה אנחנו עושים ברשת. לא מעט אתרים מבקשים מאיתנו להזדהות בין אם רק בכתובת מייל או שם וכלה בפרטים רבים ואישיים. ברגע שהכנסת פרטים אמיתיים לנצח יוכל בעל האתר, ולא מועט האקרים סעודיים, לעקוב אחרינו ולאסוף אין סוף פרטים אישיים עלינו.
לדוגמא – נרשמנו לבלוג מעניין והשארנו רק מייל, לאחר מכן נרשמנו לגלובס והשארנו מייל ושם, באתר אחר (רק כדי לקבל מתנה) השארנו מייל ומספר טלפון ובעוד אחד התבקשנו להשאיר טלפון וכתובת. בנוסף יש לנו פרופיל מפורט בפייסבוק עם תמונות שלנו ושל המשפחה.
הפורץ (האקר) ממוצע יצליח תוך זמן קצר לדעת עליכם הכל – שם, טלפון, כתובת, מצב משפחתי, בגידות (אם יש) מצב כלכלי ועוד ועוד.

אז מה עושים?

הפתרון יחסית פשוט ויבטיח רמת אנונימיות גבוהה יחסית

בניית דמות וירטואלית (אווטר)

דמות וירטואלית היא הדמות שלנו בעולם האינטרנט. היא כל מה שתרצו להיות בלי צורך לחשוף את פרטיכם האמיתיים. אם בונים את הדמות בצורה נכונה קשה מאוד לזהות מי אתם (יפיפיה בת 24 או שחום חלק בן 25). חשוב מאוד לבנות  דמות שאתם יכולים להזדהות איתה.
בעקרון ניתן להקים מספר דמויות וירטואליות המתאימות, כל אחת, לצרכים שונים.

אז איך עושים את זה?

שלב ראשון נכנסים לאתר הזה Fake name generator ובוחרים איזו דמות רוצים להיות. האתר יוצר לנו דמות עם כל הפרטים הנדרשים (פיקטיבים, כמובן) כולל מס’ כרטיס אשראי, כתובת, טלפון ועוד. השימוש בשרות הינו בחינם רק אל תעשו שימוש במס’ כרטיס האשראי לרכישות,אחרת תמצאו את עצמכם בכלא (אמיתי לא וירטואלי). רישמו/הדפיסו את פרטי הדמות או הרשמו לאתר והוא ישמור לכם על הפרטים (לא מומלץ).

שלב שני פותחים חשבון מייל ב gmail או ב hotmail או ב yahoo. רצוי שהחשבון יפתח אצל ספק שונה מספק המייל שבו אתם עושים שימוש ביום יום.

שלב שלישי פותחים חשבון חדש בפייסבוק עם כל פרטי הדמות.

וזהו! יש לכם דמות וירטואלית מושלמת איתה אפשר להרשם לכל אתר (שאינו דורש תשלום) בלי לחשוף ולו פרט אישי אחד.

אבל עדיין ניתן לעקוב אחריכם דרך כתובת ה IP שלכם ובמאמץ מסויים בין אם חוקי ובין אם לא חוקי לדעת מי האדם העומד מאחורי הדמות! לשם כך יש לבצע את השלב הבא.

שינוי ה IP

 הסבר קצר – IP הינה כתובת הרשת שלנו. כאשר מתחברים לאינטרנט הספק נותן לנו “כתובת” שהיא רק שלנו. דרך הכתובת הזו ניתן לדעת בדיוק מאיפה גלשתנו (כתובת פיסית מדויקת), מתי ולאן. כל אתר שאליו אתם נכנסים יודע את ה IP שלנו ויודע מהיכן אנחנו מגיעים. קימות שיטות חוקיות לגלות את הכתובת הפיסית שלנו דרך כתובת ה IP שלא לדבר על דרכים לא חוקיות. במקרים קיצוניים ניתן לקבל, בצו בית משפט, פרוט מלא של הפרטים שלנו, היכן גלשנו ומה כתבנו.

לשמחתנו הפתרון קל מאוד – פשוט רוכשים IP אמריקני.
אז איך זה עובד? נרשמים לשרות באחד משני האתרים האלו Hide My Ass או Strong VPN (רוצים לדעת מה ההבדל)
מתחברים לפי ההוראות באתר, וזהו!

מה עשינו – בעצם התחברנו לרשת פרטית (VPN) שהשרת שלה יושב בארה”ב. עם החיבור המחשב שלנו קיבל “כתבות” אמריקאית כך שכל מי שינסה לעקוב אחרינו דרך הכתובת הישראלית יראה רק גישה לשרת האמריקאי וכל מי שינסה להתחקות אחרינו דרך הכתובת האמריקאית יגיע רק עד השרת האמריקני ולא אלינו.
גם במקרה של צו בית משפט ימסור ספק האינטרנט שלנו רק את פרטי הגלישה עד השרת בחו”ל (הוא פשוט לא יודע לא המשכנו משם). כדי לגלות את ההמשך נדרש גם צו בית משפט בארה”ב דבר לא פשוט ויקר מאוד.

עכשיו אנחנו מוגנים הרבה יותר גם מהאקרים ושאר חטטנים, שיצטרכו לעבוד מאוד קשה כדי לעקוב אחרינו. ולמה להם, יש כל כך הרבה שלא משתמשים בשיטה הזו.

מחיקת עקבות

אחרי שנקטנו את כל הפעולות כדי להשאר אנונימיים נשאר רק דבר קטן אחד לעשות. יש להקפיד למחוק מידי יום את הסטורית הגלישה מהדפדפן ואת העוגיות (קוקיס) והרי לנו  אנונימיות מוחלטת שקשה לעקוב אחריה.

אהבתם את הפוסט? תנו לייק בבקשה

תגיות: ,

4 תגובות ל: "אנונימיות ברשת"

  • eli says:
  • ירון says:
    • admin says:
  • אלן says:
השאר תגובה